Кафедра фізичного виховання та спорту

Мова:

Міжнародні онлайн меморіали з шахів пам’яті Володимира Савона та Станислава Богдановича

Поздоровляємо Бердник Марію з відмінним результатом у міжнародних онлайн-меморіалах з шахів пам’яті Володимира Андрійовича Савона та Станіслава Едуардовича Богдановича! Студентка 1-ого курсу ХНУРЕ, групи ПЗПІ-20-5 на онлайн платформі Chess.com виборола 1 місце серед жінок в обох турнірах.

ДОКЛАДНІШЕ:

30 вересня 2020 р. на міжнародній шаховій інтернет платформі Chess.com фінішував онлайн-меморіал пам’яті легендарного Харківського гросмейстера, неодноразового переможця студентських чемпіонатів світу у складі збірної команди СРСР (1962, 1964-67), чемпіона СРСР 1971-ого року, олімпійського чемпіона у складі збірної команди СРСР 1972-ого року – Володимира Андрійовича Савона. У турнірі мали змогу взяти участь усі бажаючі, саме тому меморіал вперше за історію свого існування зібрав більше 200 учасників різних вікових категорій з різних країн світу (брали участь навіть представники таких далеких від нас країн, як-от: Канада, США, Індонезія, Таїланд, Ліхтейнштейн, Франція тощо)! Змагання проводилися за швейцарською системою за правилами блискавичних шахів (3 хвилини кожному, +2 секунди після кожного зробленого ходу, починаючи з першого).

 

З 4 по 13 лютого 2021 р. на міжнародній шаховій інтернет-платформі Lichess.com відбувся онлайн-меморіал пам’яті дуже талановитого одеського гросмейстера, учасника чемпіонатів України з класичних шахів, багаторазового призера та чемпіона України з швидких та блискавичних шахів – Станислава Едуардовича Богдановича, який, на жаль, дуже рано й трагічно пішов з життя. Турнір проводився у три відбіркових етапи, після чого кращі з кращих грали у фіналі. Не дивлячись на такий суворий відбір, турнір все одно зібрав 134 учасників з 18 країн світу! Змагання проводилися за швейцарською системою за правилами блискавичних шахів (4 хвилини кожному, +2 секунди після кожного зробленого ходу, починаючи з першого).

 

Чоловічий майстер ФІДЕ та майстер спорту України, 18-річна Марія Бердник (до речі: Марія є онучкою нашої шахової легенди – Володимира Савона), набравши в першому турнірі 8 очок з 11 можливих і 8 очок з 14 можливих у другому, виборола перше місце серед жінок в обох турнірах! У загальному заліку у турнірі пам’яті свого дідуся Марія посіла 16 місце, а у другому турнірі – 37 місце. У обох турнірах нашій студентці доводилося грати з міжнародними майстрами й гросмейстерами, однак Марії вдалося показати силу свого характеру та змагатися на одному рівні з чоловіками.

Бажаємо не зупинятися на досягнутому, продовжувати покращувати свої результати та рухатися уперед!