Кафедра фізичного виховання та спорту

Мова:

Кубок України з шашок-100 серед жінок

Поздоровляємо Попругу Віру з успішним виступом у Кубку України з міжнародних шашок. У місті Рівне в турнірах з класичної та швидкої гри студентка ХНУРЕ (1 курс, група МТТЕ-20-1) виборола дві бронзові медалі.

На другому за рівнем турнірі України, який 3 по 11 липня відбувся в Рівному, виступило 26 спортсменів (14 чоловіків та 12 жінок) з 10-ти регіонів країни. У змаганнях серед жінок половину учасниць склали один гросмейстер і 5 майстрів спорту.

Першу частину Кубка України відкривав турнір з класичним контролем часу. У подібних змаганнях, з урахуванням тривалого контролю часу (70 хвилин на партію + 1 хвилина за кожен зроблений хід), відведеного на матч, будь-який з турів міг тривати більше 5-ти годин. Для виявлення володаря Кубка жінки грали 7 турів за швейцарською системою.

Майстер спорту Віра Попруга (тренер – А.Панченко) була одна з трьох спортсменок, які жодного разу не поступилися своїм візаві. Ці троє і визначили хто й на якій сходинці подіуму буде стояти на нагородженні. Другий критерій при рівності очок – коефіцієнт. У боротьбі за друге місце він нажаль був гіршим, ніж у опонентки з Києва, тому підсумкове місце В.Попруги – третє.

Турніри з швидким (15 хвилин + 10 секунд) і блискавичним (5 хвилин + 3 секунди) контролями ігор проводилися на вихідні.

Турнірна хода Віри Попруги в жіночому «рапіді», що грався з контролем 15 хвилин на партію + 10 секунд за кожен зроблений хід, нагадувала синусоїду. У перших трьох турах, нехай і з якоюсь часткою везіння, були здобуті три перемоги, причому дві з них над сильними майстром спорту та гросмейстером. Далі були дві поразки, які відкинули В. Попругу в другу половину турнірної таблиці. Все вирішували заключні тури, в яких студентка ХНУРЕ набрала 3 очки з 4-х, та увійшла в число трьох шашкісток, які поділили місця з 3-го по 5-е. Додаткові показники на цей раз були більш кращими. Вірі вдалося «зачепитися» за додатковий матч, в якому розігрувалося третє місце. Боротьбу до двох перемог виграла Попруга, завоювавши чергову медаль, на цей раз бронзову.

На черзі – онлайн чемпіонат Європи з шашок-100 серед молоді.