Кафедра фізичного виховання та спорту

Мова:

Про нас

Становлення кафедри фізичного виховання та спорту починалося з 1930 р. На чолі її стояли досвідчені педагоги: А.І. Соболєв, А.А Фрадкін та В.І. Лозова. Після війни 30 років кафедрою завідував майстер спорту з важкої атлетики Н.С. Клещенко. На кафедрі працювали авторитетні, не тільки в вузі, але й в місті, викладачі: А.С. Браховецкий, Е.Ф. Володін. В.А. Земляний, П.І. Лишенко, В.П. Селіхов, В.Ф. Чашка та ін.

З 1973 по 2019 р.р. кафедру очолював професор Танянський С.Ф., член збірної команди «Буревісник» з волейболу.

З 2019 р завідувачем кафедри фізичного виховання та спорту стала майстер спорту з гирьового фітнесу, кандидат педагогічний наук, доцент Грохова Анна Павлівна.

Кафедра фізичного виховання ХНУРЕ веде багатосторонню роботу з фізичного виховання студентської молоді. У складі кафедри 25 співробітників з них 1 професора, 3 доцентів 1 заслужені тренери України, 6 майстрів спорту, 1 майстер спорту міжнародного класу, 1 кандидати в майстри спорту.

Для проведення занять кафедра має в своєму розпорядженні прекрасну спортивну базу європейського рівня: 2 ігрових зали, зал боксу та аеробіки, зал боротьби, футбольне поле зі штучним покриттям, тренажерні зали, найбільший в Україні шахово-шашковий клуб «Шахрад», стадіон та сучасний тренажерні зали у кожному гуртожитку.

Кафедра веде заняття на усіх факультетах з 1 по 5 курси. З огляду на індивідуальні особливості студентів, а також можливості спортивних споруд Університету заняття ведуться в основних навчальних групах, в групах спортивного вдосконалення та в спеціальних медичних групах. Основні групи розділені на спортивні спеціалізації: баскетбол, волейбол, футбол, бадмінтон, настільний теніс, бокс, боротьба, самбо, атлетична гімнастика, пауерліфтінг, важка атлетика, аеробіка. Заняття в спеціальній медичній групі проводяться за методиками, затвердженими Міністерством охорони здоров’я для осіб із захворюваннями серцево-судинної системи, внутрішніх органів і органів зору, захворювання для опорно-рухового апарату, що дозволяє застосовувати індивідуальний підхід в реабілітації студентів. Для тих студентів, хто хоче вдосконалити свою спортивну майстерність і виступати на змаганнях працює спортивний клуб «Радіотехнік», який об’єднав 32 спортивні секції.

Університет пишається своїми вихованцями, серед яких Заслужені Майстри Спорту, Майстри Спорту міжнародного класу, Майстра Спорту України, неодноразові переможці турнірів та Чемпіонатів найвищого рівня. Останнім часом активно включилися в спортивне життя Університету іноземні студенти, відвідуючи спортивні секції в беручи участь в спортивних змаганнях.

Особливою популярністю у колективу університету користуються спортивні свята, в них бере участь все спортивне співтовариство вузу. На святах проводяться змагання, естафети, показові виступи спортсменів зі збірних команд.

Кафедра фізичного виховання та спорту запрошує сильних, спритних, витривалих юнаків і дівчат, які хочуть отримати прекрасну спеціальність і поряд з цим зміцнити своє здоров’я, підвищити спортивну майстерність, а також отримати знання з теорії і методики фізичного виховання, лікувальної фізкультури та особистої гігієни , що озброїть вас найнеобхіднішими життєво важливими навичками.

 

Чекаємо Вас на нашій кафедрі.