Кафедра фізичного виховання та спорту

Мова:

Титульний турнір з шахів міжнародного рівня “Konsalt Chess Masters”

Поздоровляємо Бердник Марію з успішним виступом у титульному турнірі міжнародного рівня “Konsalt Chess Masters” з шахів. Студентка 1 курсу ф-ту КН (група ПЗПІ-20-5-англ. поток) у місті Черкаси посіла 4 місце та виконала останній норматив жіночого міжнародного майстра, набравши при цьому на 1 очко більше норми.

ДОКЛАДНІШЕ:

З 6 по 11 березня 2021 р. у м. Черкаси відбувся міжнародний титульний турнір “Konsalt Chess Master” (IM-group).

Турнір проходив за участю 10 учасників з 5 шахових федерацій світу: Франції, Бельгії, Чехії, Туреччини та України. Серед гравців були й члени національних команд та призери Олімпійських змагань та чемпіони України різних років. Загалом турнір зібрав гарний склад:  3 міжнародних гросмейстера(чоловіки), 1  жіночий міжнародний гросмейстер, 3 майстра ФІДЕ(чоловіки) та 1  жіночий майстер ФІДЕ. Змагання проводилися за стандартними правилами класичних шахів (1 година 30 хвилин кожному, +30 секунд після кожного зробленого ходу, починаючи з першого, + 30 хвилин після 40 ходу), з однією “маленькою” деталлю: замість стандартного додавання 30 хвилин після 40-ого ходу, гравцям додавалося лише 15. Цей формат затверджений міжнародною федерацією шахів ФІДЕ й вважається ідеальним для виконання міжнародних звань.

Чоловічий майстер ФІДЕ та майстер спорту України 18 річна Марія Бердник, набравши 5.5 очок з 9, показала найкращий результат серед жінок, виконала останній норматив жіночого міжнародного майстра (набравши на 1 очко більше норми) та в загальному підсумку посіла 4 місце. На жаль, Марії не вистачило лише пів-очка до виконання нормативу жіночого міжнародного гросмейстера і 1 очка до норми чоловічого міжнародного майстра, однак все одно наша шахістка досягла дуже гарного результату!

До речі, у шахах Марія Бердник є:

– дев’ятиразовою чемпіонкою України з класичної гри в різних вікових категоріях і п’ятнадцяти-разовою серед усіх видів (класичні, швидкі, блискавичні);

– бронзовою призеркою чемпіонату Світу з швидких шахів серед дівчат до 16 років;

– Олімпійською віце-чемпіонкою світу (серед юніорів до 16 років) на п’ятій дошці у складі національної команди України.

– чемпіонкою  Світу серед школярів у складі Української національної команди.

– призеркою чемпіонату Світу серед дівчат до 20 років (найпрестижніше молодіжне змагання);

– єдиною дівчиною, яка має звання чоловічого майстра ФІДЕ в Україні;

– найкращою юніоркою України до 20 років;

– резервом жіночої національної Олімпійської команди України.

Закінчила школу із золотою медаллю, нагороджувалася премією “Кращий учень 2019 року” та “Молода людина 2018 року” (номінація – “спортсмени”).